מדיה

נקה הכל
18 אפריל, 2021

הכירו את Green Girls -  אסיל נג'אר, ע'ידאא קדיח ונאדין אבו רוק, שלוש נשים צעירות מח'וזאעה, ברצועת עזה, שהקימו בשלהי 2020 מיזם חקלאי עצמאי.

25 אוקטובר, 2020

לעיתים תכופות מדי, עזה נבחנת רק כאזור סכסוך בעל צרכים הומניטריים ולא כבית לשני מיליון בני אדם, רובם צעירים מאוד, הזכאים לחיים בכבוד ובביטחון, לזכויות אדם ולפיתוח בר קיימא. לאחרונה קיים גישה בפעם השנייה פורום מדיניות בנושא עזה. השתתפו בו ישראלים ופלסטינים, דיפלומטים מ-15 מדינות, ונציגים של יותר מ-50 ארגונים.

25 אוקטובר, 2020

לעיתים תכופות מדי, עזה נבחנת רק כאזור סכסוך בעל צרכים הומניטריים ולא כבית לשני מיליון בני אדם, רובם צעירים מאוד, הזכאים לחיים בכבוד ובביטחון, לזכויות אדם ולפיתוח בר קיימא. לאחרונה קיים גישה בפעם השנייה פורום מדיניות בנושא עזה. השתתפו בו ישראלים ופלסטינים, דיפלומטים מ-15 מדינות, ונציגים של יותר מ-50 ארגונים.​

6 אוקטובר, 2020

בסרטון שהפקנו בעזה, חוסני שחאדה, הבעלים של מפעל הלבשה 'חסנקו', ורזק מוחמד אלמדהון, הבעלים של מפעל "נור אלבהאא", מתארים את מצב הענף בתקופה האחרונה. מאז מרץ, ישראל הידקה אף יותר הגבלות על תנועה דרך מעבר ארז, בין היתר של אנשי עסקים. "כבר חודשים לא נכנסנו לישראל, לא נפגשנו עם סוחרים ובעלי חברות ישראליות להחלפת רעיונות ולסגירת עסקאות", אומר אלמדהון. "זה משפיע לרעה על העבודה שלנו".

10 דצמבר, 2019

לרגל יום זכויות האדם הבינלאומי הפיק ארגון גישה סרט קצר, "אילו היה", שבוחן את משמעות הזכות לחופש תנועה בעיניהם של צעירים וצעירות מרצועת עזה. הצלמת תושבת הרצועה, אסמאא ח'אלידי, בת 23, ואיש השטח של גישה, מוחמד עזאיזה, יצאו לרחובות עזה עם מצלמה ומיקרופון, והציגו בפני צעירים וצעירות את השאלות: מהו חופש תנועה עבורך? מה היית עושה לו היה לך חופש תנועה? איך עזה היתה נראית אלמלא מגבלות על חופש התנועה? ומה צריך לקרות כדי שיבוא שינוי? בסרט הקצר הם חולקים את מחשבותיהם על המשמעויות של החופש לנוע, ומה נחוץ כדי להביא לשינוי בעזה ובאזור כולו.

1 ספטמבר, 2019

ברצועת עזה נפתחה שנת הלימודים כבר בשבוע שעבר. כ-600 אלף תלמידים לומדים ברצועה ב-737 בתי ספר, שיושבים רק ב-523 מבנים של בתי ספר. הפער בין מספר בתי הספר למבנים הזמינים, וכמות התלמידים, הביא לכך ש-75 אחוז מבתי הספר היסודיים בעזה פועלים בשתי משמרות.

18 פברואר, 2019

למרות אחוזי האבטלה המרקיעים, ובהיעדר אופק מדיני, אנשים מכל שדרות החיים ברצועת עזה יוזמים, מקימים ומקיימים עסקים קטנים במגוון תחומים. אי עמידתם של בעלי עסקים בקריטריונים הצרים שקובעת ישראל עוצרת אופציה לצמיחה. צילום: אסמאא ח'אלידי

10 דצמבר, 2018

70% מאוכלוסיית עזה צעירה מגיל 30. מחצית מתושבי הרצועה ילדים. הם התקווה של עזה, העתיד. וכדי לממש את הפוטנציאל העצום שלהם נחוץ להם חופש תנועה. איך נראים חייהם? מה הם עושים במציאות של 71 אחוזי אבטלה? חלק מהתשובות בסרטון הקצר הזה, שהופק לקראת יום זכויות האדם הבינלאומי החל היום וצילמה אסמאא ח’אלידי בת ה-21

18 אוגוסט, 2018

ישראל מנהלת לאורך השנים אזורים בתוך עזה, לאורך הגדר כולה, ובמרחב הימי של הרצועה, בהם היא אוסרת ומגבילה תנועה. שליטה זו באזורים יבשתיים וימיים של עזה טומנת בחובה גם פגיעה קשה בכלכלת הרצועה, בגברים ובנשים שעוסקים בחקלאות ובדיג. חייהם של רבבות מושפעים ישירות מהגבלות התנועה באזור הגדר, בשטח שהיא מגדירה כ"אזור חיץ".