בריאות

בריאות

לכיבוש אופי שונה בשטחי B, A ו-C. כך הוא נראה בשטח G, עזה, שם ישראל: Back
07

קובעת אם תשמעי

ברחבי העולם מותקנים לילדים כבדי שמיעה התקנים אלקטרוניים, שמאפשרים להם לשמוע. ישראל מטילה הגבלות על כניסת חלקי חילוף וסוללות למכשירים אלה. מיד לאחר ניתוח השתלת ההתקן, הפעוטות צריכים לעבור תהליך של אימון ותרגול מיומנויות דיבור ושפה, אולם אין בעזה די מומחים היכולים להדריך את הילדים בתהליך. ישראל אינה מתירה לעובדי ארגוני חברה אזרחית, שמסייעים לילדים, לצאת להכשרות הנחוצות בקלינאות תקשורת בגדה המערבית או בחו"ל. משום שחלון ההזדמנויות בחיי הפעוט, לניתוח השתל ולאימון, מוגבל, לא פעם התנהלותה של ישראל גורמת לכך שילדים תושבי עזה מאבדים כליל את יכולתם לשמוע.

20

גורמת לכך שאי אפשר לסתום חורים בשיניים

בפברואר 2017, הרשויות במעבר כרם שלום החרימו משטחים של חומר המשמש רופאי שיניים לסתימת חורים בשיניים משום שהתרכובת מכילה כספית, שלטענת ישראל היא חומר דו-שימושי. במשך שנים, חומר הסתימות נכנס מעזה לישראל ללא בעיות. בנוסף להחרמת חומר הסתימות, הרשויות במעבר החרימו את כל יתר תכולת המשאית שעליה היה החומר, שכללה מקררים ומכונות כביסה שסוחר אחר ביקש לשווק לרצועת עזה.

34

מונעת שלל בדיקות רפואיות וטיפולים בתוך רצועת עזה

ישראל כוללת שורה של חומרים וציוד רפואי ברשימות החומרים הדו-שימושיים, כולל מכשירי דימות וסוללות למכשירי אל-פסק, הנחוצות להפעלה רצופה של מכשור במחלקות טיפול נמרץ. כך למשל, בית חולים בעזה חיכה חצי שנה לאישור להכניס מכונת פלואורוסקופ, שמאפשרת צפייה ישירה בהדמיית רנטגן. בנוסף, מכשור לבדיקות רפואיות דורש כיול מפעם לפעם על-ידי היצרן או חברות מיוחדות, אך מכשירים רבים נותרים מושבתים בעזה משום שישראל מעכבת או מונעת את יציאתם מעזה, וכן מונעת כניסת מומחים לעזה

35

דורשת את הסכמתה להציל חיים

מערכת הבריאות הענייה בעזה אינה יכולה לספק טיפולים רפואיים לכל הפציעות והמחלות. כדי לצאת לטיפול רפואי מתאים, שיש רק בגדה המערבית, בירדן או בישראל, על המטופלים לקבל אישור מישראל. הליך קבלת האישור מסורבל ואיטי. לאחרונה, ישראל החלה לסרב ליותר ויותר בקשות של חולים בטענה של "מניעה ביטחוניות".

50

קובעת איזה טיפול רפואי זכאים התושבים לקבל מחוץ לרצועה

תושבי הרצועה לא רשאים לחתור לקבל את הטיפול הטוב ביותר שידם משגת, הם רשאים לבקש לצאת רק כדי לקבל טיפול שאינו בנמצא בעזה.