משפחה

משפחה

לכיבוש אופי שונה בשטחי B, A ו-C. כך הוא נראה בשטח G, עזה, שם ישראל: Back
08

לא מאפשרת לאכול ארוחה משפחתית או סתם לבקר את סבתא בגדה המערבית

לשליש מתושבי רצועת עזה קרובי משפחה בישראל ובגדה המערבית. כחלק ממדיניות הבידול שמטרתה להפריד בין רצועת עזה לגדה המערבית, מאז הטלת הסגר על עזה, ב-2007, ישראל הגבילה עוד יותר את תושבי עזה הרשאים לבקש אישור לצאת מהרצועה. הקריטריונים לתנועה אינם כוללים ביקורים משפחתיים בגדה המערבית או בישראל, אלא רק לצורך לוויה, חתונה או כדי לסעוד חולה סופני, וגם זאת רק במקרה שמדובר בקרובים מדרגת קרבה ראשונה.

17

לא מאפשרת לנחם אח שהתאלמן

הקריטריונים שישראל קבעה ליציאה של תושבים מעזה מתירים יציאה לצורך הלוויה או השתתפות באבל של קרוב משפחה מדרגה ראשונה בלבד. כלומר, במקרה שחלילה שכלת את אחיך, תוכלי לבקש לצאת להלווייתו. אם לעומת זאת, אשתו נפטרה, או בנו, אינך רשאית לבקש אישור לצאת מעזה כדי לנחמו.

24

מונעת מתושבי עזה לעבור לחיות בגדה המערבית

בניגוד להכרה הבינלאומית והישראלית בכך שהגדה המערבית ועזה הם חלקים של ישות מדינית אחת, מאז שנת 2000, ישראל מסרבת לאפשר לתושבי רצועת עזה לשנות את מענם הרשום לגדה המערבית וכך מונעת מהם לעבור לחיות בגדה, לצרכי איחוד או הקמת משפחה, הזדמנויות עבודה, או כל סיבה שהיא. מעבר זה נאסר גם אם לתושב/ת עזה יש בן או בת זוג או ילדים המתגוררים דרך קבע בגדה המערבית.

45

מקשה מאוד על המבקשים לצאת להתחתן

חתונה של קרוב משפחה מדרגה ראשונה בישראל, בגדה המערבית או בחו"ל היא אחת מהסיבות ההומניטריות שבגינן תושבי עזה יכולים לבקש אישור לצאת מהרצועה, אך יציאה של אדם לחתונתו שלו אינה בקריטריונים. "גישה" נאלץ לעתור כמה פעמים בשמם של צעירים וצעירות פלסטיניות שביקשו לצאת מהרצועה כדי להינשא לבחירי לבם.

46

משפיעה על מועדי הכביסה

ב"יום טוב" בעזה החשמל זורם במשך שמונה שעות, שלאחריהן שמונה שעות נתק. חלק ניכר מפעולות היומיום ממתינות לרגע שבו החשמל חוזר ובכלל זאת כביסה, שאיבת מים לשם הדחת כלים, רחצה וניקיון, הטענת טלפונים ומחשבים, חימום מים, קריאה, צפייה בטלוויזיה או גלישה באינטרנט. במהלך יובל של שליטה, ישראל הסתפקה במכירה של כמות קבועה של חשמל לעזה, בעוד האוכלוסיה גדלה. אין בעזה תשתית לייצור עצמי מספיק, וקו נוסף מישראל מתמהמה ממגוון של סיבות.

48

מונעת איחוד ילדים תושבי עזה עם הורה יחיד המתגורר בגדה

אם קטין מעזה התייתם וההורה היחיד שנותר לו חי בגדה, לא מובטח לו שיוכלו לחיות יחד. ישראל לוקחת לעצמה את הסמכות לבחון את מי לאחד עם ההורה ומי ייאלץ להסתפק בחיים אצל קרוב משפחה מדרגה רחוקה יותר.