אותה סערה, סירות שונות

חברים יקרים,

אני כותבת לכם כדי לברך בחג שמח את אלה מכם שחוגגים ולאחל לכולנו שנה טובה יותר.
לא מזמן, ראיתי באינטרנט משהו שנכתב בערך כך:

לא כולנו באותה סירה. כולנו באותה סערה. לחלק יש יאכטות, לחלק סירות עץ, וחלקנו טובע. היו רק נדיבים ועִזרו למי שאתם יכולים לעזור.

אמן. עבור תושבי הרצועה, המוטבים העיקריים של עבודתנו, התיאור הזה קולע במיוחד. גם הם תקועים באותה הסערה, אבל רבים מדי מהם טובעים.  עם זאת, ראוי לזכור שהפגיעוּת הייחודית לעזה היא תולדה של מדיניות שהיא תוצאה החלטה – בעיקר של הממשלה שלנו, ולנו יש את הכוח להשפיע על הבחירה הזו.

אם יש באפשרותכם לתת, אנא שיקלו לתרום תרומה חד פעמית או חודשית ולהצטרף למאמצים שלנו לקידום חופש תנועה. במיוחד בפרוס שנה החדשה, כשהעולם מבקש להגיח מסגר המגיפה, אין שום תירוץ להשאיר את תושבי עזה מאחור.

בהגיע השנה המאתגרת הזו לסיומה, אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי להודות לכם על תמיכתכם בנו, ולעדכן אתכם במעשים שלנו ובהישגינו בזמן האחרון:

  • אתגרנו בהצלחה את הקריטריונים הצרים לתנועה במעבר ארז:  סייענו למאות אנשים שמצאו עצמם תקועים בחו"ל לשוב לבתיהם ולהתאחד עם יקיריהם, לחולים לשוב הביתה בביטחה לאחר שסיימו טיפול רפואי קריטי, ולראשונה בשנות פעילותינו, השגנו אישור תנועה דרך שדה התעופה בן גוריון. נצחונות חסרי תקדים בבית המשפט סללו את הדרך להקלה בהגבלות המוטלות במעבר ארז, אם כי אלה נותרו חמורות באופן בלתי סביר, כך שלפנינו עוד עבודה רבה.
  • השמענו קול ייחודי בניתוח ההשפעות הכלכליות של מגפת הקורונה, וקראנו לדאוג לזרימה בלתי מפורעת של סחורה לרצועה ולוודא שישראל מאפשר כניסה ויציאה של ציוד רפואי וציוד תקשורת החיוניים לעסקים ברצועה.
  • ביטול איסור על שיווק מוצרי מזון לגדה המערבית: שתי משאיות נושאות חטיפים תוצרת מפעל סראיו אל-ואדיה שבעזה הגיעו לגדה המערבית לראשונה מאז 2007. ההתפתחות החדשה הזו היא פועל יוצא מהישג קודם של גישה, שהביא לביטול האיסור על שיווק מוצרי מזון מתוצרת הרצועה בחו"ל.

חדר האריזה במפעל סראיו אל-ואדיה

  • החדרנו את רצועת עזה לשיח על כוונות הסיפוח של ישראל עם פרסום דו"ח רב חשיבות, אזור G: מבידול לסיפוחשצוטט, בין היתר, על ידי נציבות זכויות האדם של האו"ם. כמו כן, אירחנו פורום מדיניות וירטואלי בנושא הרצועה בו השתתפו למעלה ממאה מקבלי החלטות, בעלי עניין ומומחים מישראל, פלסטין והקהילה הבינלאומית, לרבות היועצת המיוחדת לנציג העליון של האיחוד האירופי לענייני חוץ וביטחון, נטלי טוצ'י, והמתאם המיוחד מטעם האו”ם לתהליך השלום במזה"ת, ג'יימי מקגולדריק.

בשנה הבאה נעקוב מקרוב אחרי העלייה המדאיגה במקרי הקורונה ברצועה, כמו גם על הההשפעה של המגיפה על ביטחון תזונתי, על פרנסה ועל חופש התנועה של נשים, נושאים השזורים זה בזה.

אני מקווה שהתמיכה שלכם בגישה תהווה עבורכם מקור לנחמה ולגאווה. אודה לכם מאוד אם תוכלו לשתף עדכון זה עם חבר או שניים, ולעודד אותם לעקוב אחר עבודתנו ולהשפיע, בין היתר באמצעות תרומה לגישה, עוד היום.

אני מודה לכם על תמיכתם ומאחלת לכם כל טוב,
תניה

תניה הרי
מנכ"לית גישה

פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *