"עבודה של שנים הלכה בדקה"

צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של בוטיק סמרה בעזה

צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של בוטיק סמרה בעזה

סבב האלימות הנוכחי גבה קורבנות. חייהם, רכושם ותקוותיהם של תושבים, שגם כך נאנקים תחת עול חיי היום-יום, נלקחו מהם באלימות בלתי נסבלת. מתפרסמים סיפוריהם של מי שחייהם קופחו, של מי שנפצעו, הסיפור הבא הוא של אדם שאיתרע מזלו ולא נפגע בגופו, אך הוא נמנה עם הרבים שמשלמים מחיר אחר. פרנסתו ומפעלו המקצועי של מוחמד סעיד אל-נח'אלה, תושב העיר עזה בן 29, נלקחו ממנו אתמול ברגע כשבוטיק בגדי הנשים שבבעלותו נהרס כליל אתמול בהפצצה של ישראל על הבניין בן שש הקומות שבו נמצא העסק, במרכז עזה.

מאז פתח אל-נח'אלה את הבוטיק לפני ארבע שנים, ברחובה הראשי של העיר עזה, הפך "סמרה" לחנות מצליחה לייבוא ולממכר בגדי נשים. כעת, בשיא עונת הקניות, לקראת הרמדאן והחד שבסופו, איבד ברגע את כל רכושו והונו.

"עבדנו בחנות והתכוננו לחג, ולא עלה בדעתי לרגע שדבר כזה יקרה," סיפר היום למוחמד עזאיזה, תחקירן "גישה". "אף אחד לא יצר קשר לבקש שנצא מהחנות. ברחנו כששמענו את פגיעת טיל האזהרה. לא לקחנו איתנו דבר. בתוך דקות הבניין הפך לעיי חורבות. עבודה של שנים הלכה בדקה".

כסף מזומן ומסמכים אישיים שנשארו בחנות, הושמדו. אל-נח'אלה מעריך כי בהפצצה נפגעו סחורות בשווי עשרת אלפים דולר שהיו בחנות, וסחורה חדשה בשווי 40 אלף דולר שנשמרה במחסן והיתה מיועדת לרמדאן ולקראת עיד אל-פיטר.

בחנות הועסקו גם שני עובדים, שהיא מקור פרנסתם היחיד, וכעת מחוסרי עבודה. בנוסף לבוטיק של מוחמד, נפגעו משרדים נוספים השוכנים בבניין שהופצץ. "יש כאן ארגונים לטיפול ביתומים, מרכזים חינוכיים, סוכנויות תקשורת. למה להפציץ? אפילו הצלב האדום מסרו לנו שאיש לא עדכן אותם בכוונה להפגיז את הבניין," אמר אל-נח'אלה.

הוא מנסה כעת לחשב את צעדיו. "התחתנתי לאחרונה ואני גר בשכירות. כל מה שיש לי הלך ללא חזור. אני לא יודע מה לעשות," הוא מודה. "אני קורא לעולם לפעול למען הפסקת הירי לעבר אזרחים ברצועה".

 

 

פורסם בקטגוריה זכויות אדם, כללי, כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על "עבודה של שנים הלכה בדקה"

  1. מאת יוסף‏:

    שמאלנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *