לאיזה ציבור דואג מתפ"ש?

עצי זית בעזה. צילום: גישה

יצרן שמן זית מרצועת עזה מבקש לשווק את התוצרת שלו בגדה המערבית. הדרך לשם עוברת דרך ישראל, ולכן נדרש אישורה. ישראל לא מאשרת. מדוע? משרד הבריאות, עונים לנו ממתאם פעולות הממשלה בשטחים, דואג. בריאות הציבור עומדת לנגד עיניו של המשרד, שכן מצא "היעדר פיקוח על מזון מעובד המיוצר ברצועה". מיהו הציבור שנמצא בראש מעיני משרד הבריאות של ישראל ולאיזה פיקוח הוא מייחל?

לפלסטינים מוסדות פיקוח ותקינה, וממילא לא ביקשו עזרה או התערבות ישראלית. על הפרק אפילו לא עמד שיווק בישראל, שאז התערבות משרד הבריאות מתבקשת. רוצים לבדוק, בדקו. דגמו, בחנו, הסיקו מסקנות. זה, מן הסתם, מה שקורה עם שמן זית, או כל דבר מזון, שמגיע מספרד ומטורקיה, מהמזרח הרחוק או הקרוב ומבקש להימכר בישראל. ההיתממות המתחסדת, של מתפ"ש, שהוא גם הגוף שעומד בדרך וגם הממסד שמסביר שידיו קשורות, מקוממת במיוחד. וזה עוד מבלי שנתייחס לתעמולה שמפיץ מתפ"ש ברשתות החברתיות מהן אפשר לטעות ולחשוב שהוא שזרע וטיפח את התותים ברצועה וגם מכר אותם בגדה.

השליטה שישראל לוקחת לעצמה על טיבה, נפחה ומועדה של תנועת הסחורות מעזה, שעיקרה עוברת בין חלקי הטריטוריה הפלסטינית, מטילה עליה חובה לכל הפחות לאפשר למגזרים יצרניים להניע תוצרת אל השוק שלה

פורסם בקטגוריה כללי, שיווק סחורות מעזה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *