הדרך הנכונה

525

מעבר כרם שלום הינו היחיד כרגע שמאפשר תנועת סחורות בין הרצועה לשאר העולם, ומשתרע על פני 600 דונם. צילום: אימאן מוחמד

הסערה הציבורית סביב כביש 232, המסלול היחיד למעבר הסחורות היחיד אל ומתוך רצועת עזה, אולי עוד תיטיב עם תושבי האזור משני צדי הגדר, אך הדרך לשיפור עוד ארוכה. תמצית העלילה עד כה: כביש 232 נשחק תחת גלגלי רבבות המשאיות החולפות בו בדרך אל קרוב לשני מיליון תושבי רצועת עזה ומהם. תנועת המשאיות מאיימת על חיי אדם ובמהלך השנים גבתה מחיר בגוף ובנפש, עד שלאחרונה, בעקבות לחץ תושבי האזור, הכריז משרד התחבורה כי יגביל את תנועת המשאיות בשעות השיא – בין שבע לתשע בבוקר ובין שלוש לחמש אחר הצהריים.

ה"פתרון" הזה, לא רק שעוקף את המתבקש – שיפוץ הכביש, ייעול הבידוק הביטחוני, שיפור התנאים במעבר כרם שלום ופתיחת מעבר סחורות נוסף – הוא גם יוצר חשש לבעיות מידיות, למשל באספקת סחורה טרייה לרצועה וקשיים בשיווק אפקטיבי ממנה, לצד נסיקה בעלויות, מגבלות בגמישות זמני פעולת המעבר ועוד. ביום ראשון השבוע נענה בית המשפט המחוזי בירושלים לבקשת מועצת המובילים והמסיעים בישראל והוציא צו עיכוב זמני לביצוע הוראת משרד התחבורה. דיון מקדמי שאמור היה להתקיים השבוע בעתירה נדחה ל-25 בחודש, לאחר שהמדינה ביקשה ארכה לגיבוש עמדתה, תוך שהיא מסכימה שההחלטה לא תיכנס בינתיים לתוקף.

המובילים והחקלאים טוענים בעתירתם שההחלטה להגביל את שעות הנסיעה ב-232 חריגה ומשמעותית וכי נעשתה בחוסר שקיפות, בלא שנשמעה דעתם של בעלי עניין מרכזיים ומבלי לקחת בחשבון תקופת הסתגלות סבירה. בנוסף, הם מפרטים בעתירה, באין תשתית חניונים ראויה, יישום הקפאת הנסיעה עלול לסכן חיי אדם. חשש מרכזי שלהם הוא שההחלטה תפגע בפרנסתם. גישה ביקש להצטרף לדיון כידיד בית המשפט כדי לייצג צד שלא מופיע בעתירה והוא תושבי רצועת עזה, שעלולים להיפגע מאוד מההחלטה של משרד התחבורה.

בהמשך השבוע, חלה תפנית נוספת: שר הביטחון, משה יעלון, הודיע כי הורה לפתוח את מעבר ארז, שכבר שנים משמש רק למעבר אנשים, גם למעבר סחורות. יישומו של צעד כזה, לו מייחלים רבים מזה זמן, עשוי להביא להקלה בלחץ על כרם שלום וגם להקטנה בעלויות השינוע (כרם שלום נמצא בנקודה הדרומית ביותר של מפגש הגדר בין ישראל לרצועה, ארז בנקודה הצפונית ביותר; מפרידים ביניהם למעלה מ-60 קילומטר). מעבר סחורות בצפון הרצועה יעודד גם את יישום התוכנית למתיחת קו רכבת בין ארז לנמל אשדוד ויתמוך בכדאיות של ייצוא מעזה. אלא שעצם ההודעה הפומבית של השר כי נתן הוראה, לא מקדמת פתרון מעשי עכשיו.

בתשובה לשאלה רשמית שהציג גישה, מסרה רשות מעברים יבשתיים במשרד הביטחון כי המשרד מקיים בחינה ראשונית של האפשרות להקים בעתיד מעבר סחורות נוסף על כרם שלום. "הבחינה נמצאת בשלביה הראשונים," נכתב בתשובה הקצרה, "ומטבע הדברים לא התקבלה שום החלטה בנושא." אלה היו פני הדברים לפני אך מעט יותר מחודש, ב-28 במרס. בדיקה ראשונית אצל גורמים ברצועה מגלה שדרושה שם עבודת תשתית כדי לאפשר תנועת כלי רכב כבדים מסיבית צפונה, זאת בנוסף לעצם הקמת מסוף שבו תנאים מספקים לאחסון, לבדיקות ביטחוניות, ולתנועה של מאות משאיות ביום.

מעבר כרם שלום, כאמור היחיד כרגע שמאפשר תנועת סחורות בין הרצועה לשאר העולם, משתרע על פני 600 דונם. יש בו 11 תאים מתוחמים, כל אחד יכול להכיל עד 25 משאיות בו-זמנית. התאים מחולקים לפי סוגי סחורות. בתאים המשאיות פורקות את תכולתן כדי שתיערך בה בדיקה ביטחונית, חזותית ובאמצעות כלבים. לאחר סיום הבדיקה מגיעות לתא משאיות מהצד הפלסטיני ואוספות את הסחורה.

בכרם שלום פועל משקף מכולות, שתרמה ממשלת הולנד. באפריל אמור היה להצטרף אליו משקף שני. כל המשאיות שיוצאות מהרצועה עוברות בו, וכ-15 אחוז מהנכנסות לעזה. משאיות שעוברות שיקוף עדיין נדרשות לפרוק את סחורתן ולעבור את הבידוק בעין ובאמצעות הכלבים, לפני שתעבור הסחורה למשאית פלסטינית. מדי יום עוברות כ-700 משאיות לעזה והצורך רק עולה. הבידוק אורך כ-45 דקות. כלומר כדי להספיק את הנפח היומי יש לעבוד על עשרות משאיות במקביל.

גורמים בעזה מזכירים כי בעבר עברו סחורות באזור ארז. באמצע שנות ה-90, סחורות מישראל ומחו"ל (שעברו דרך נמל אשדוד) נכנסו גם אל אזור תעשייה, שעמד בשטח הפלסטיני, וגם אל תוך הרצועה. בשלוש השנים שלאחר יישום תוכנית ההתנתקות, עד 2008, עברו חלק מהסחורות דרך מעבר ארז בתקופות שבהן מעבר קרני (שנסגר ב-2011) לא פעל מסיבות ביטחוניות. אזור התעשייה ארז נהרס כחלק מנסיגת ישראל ב-2005.

גישה ביקש להצטרף השבוע כידיד בית המשפט בדיון על בקשת מועצת המובילים לבטל את תוכנית משרד התחבורה כדי להעניק לדיון הקשר רחב יותר, כדי להבהיר שבכל החלטה חייבים לנתח איזו משמעות יש לה על תושבי רצועת עזה, וכדי להזכיר שישראל מחויבת לדאוג לחייהם התקינים של תושבי עזה בשל השליטה שלה על החיים האזרחיים בעזה, ובשל היותה השער הבלעדי לסחורות הנכנסות והיוצאות מהרצועה. זאת גם הזדמנות לעודד את הגורמים והרשויות שאחראים על כך, ליישם לאלתר את הצהרת שר הביטחון בדבר הקמת מעבר סחורות גדול נוסף בצפון הרצועה.

פורסם בקטגוריה מעבר סחורות לעזה, מעבר סחורות לרצועת עזה, פיתוח כלכלי, שיווק סחורות מעזה, תשתיות בעזה, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *