לא זכית בערב-איידול? אנא המתן ובקשתך תענה בעוד שנתיים

בקשתו אושרה בקלות. עסאף

בקשתו אושרה בקלות. עסאף

למעלה מ-500 פלסטינים יושבים היום בגדה וממתינים. חלקם מפחדים לצאת מהבית, אחרים משתדלים שלא לעבור במחסום ישראלי. הם יודעים שאם חייל יבדוק במקרה את תעודת הזהות שלהם, הם עלולים להיות מורחקים לרצועת עזה. ולא משנה שיש להם משפחה בגדה או עבודה, ולא משנה שהם גרים בגדה המערבית כבר שנים רבות ולא משנה שאין לאיש טענה ביטחונית כלפיהם. בתעודת הזהות שהם נושאים כתוב שהם גרים בעזה, ולכן לעזה הם ילכו.

ב-2011 הודיע לקוורטט ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על מחווה לפלסטינים: שינוי כתובתם של 5,000 פלסטינים בוגרים מעזה לגדה. מאחר שישראל שולטת על מרשם האוכלוסין הפלסטיני, השינוי הזה הוא באחריות ישראל. ומאחר שפלסטינים שמענם הרשום הוא עזה מורחקים לרצועה, המחווה הזו יכולה היתה להקל מאוד על חייהם של אלפי פלסטינים שעברו מעזה לגדה.

אלא שרק 2,795 אושרו בין אפריל 2011 ליולי 2012. יחד עם הילדים, המספר מסתכם ב-4,241. עד כה, 461 בקשות נענו בשלילה ו-523 בקשות עדיין מחכות לתשובה, רובן הוגשו כבר לפני שנתיים וחצי. עדיין נותרו 2200 "מקומות" במחווה.

אז 523 פלסטינים מחכים לתשובה שנים. אבל לפחות אנחנו יודעים על כמה פלסטינים שבקשתם לשינוי מען אושרה בקלות – מוחמד עסאף, הזוכה הפלסטיני בתחרות ערב-איידול, ומשפחתו. מלבדם, ככל הידוע לנו, אף פלסטיני אחד לא זכה לשינוי המען הזה מאז יולי 2012. ובינתיים, למעלה מ-500 פלסטינים עדיין ממתינים לתשובה.

פורסם בקטגוריה שינויי מען, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *