מוחמד עסאף יוצא מעזה

עסאף באודישן לערב-איידול. צילום מסך.

עסאף באודישן לערב-איידול. צילום מסך.

היום בשעה 20:30 ינהרו מאות אלפי פלסטינים למוקטעה שברמאללה. הם יבואו כדי להקשיב למוחמד עסאף, הזוכה הפלסטיני בתחרות ערב-איידול ואולי תושב עזה המדובר ביותר בעולם כיום.

המסלול שעשה עסאף ממחנה הפליטים חאן יונס ועד לקהיר, שם נערכו האודישנים לערב איידול, כבר זכה לכמה אגדות שונות. הוא לא עמד בקריטריונים של מצרים ליציאה דרך מעבר רפיח, והיה עליו, לפי הסיפורים, לשחד את השומרים. מסופר שמסעו מרפיח לקהיר לקח יומיים, בגלל מחסומים שהוצבו בסיני. הוא הגיע באיחור למלון שבו נערכו האודישנים, טיפס על חומת המלון (ובסיפורים אחרים: השער), וכשהשומרים תפסו אותו פצח בשיר. שומרי המלון נפלו קורבן לקולו הערב ונתנו לו להיכנס. ולמרות זאת, עדיין הגיע עסאף באיחור לחלוקת המספרים לאודישנים. כאן הסיפור נחלק: אחדים מספרים שהוא פגש במקום תושב עזה אחר שהחליט לוותר לו על מקומו בתור; אחרים מספרים שמתמודד אחר, ששמע אותו שר לשומרים בחוץ, ויתר על המספר שלו.

קשה לדעת מה האמת, אבל המיתולוגיה הקטנה שצמחה סביב עסאף יכולה היתה להתפתח רק סביב מי שיצא מעזה, מי שהגבלות תנועה הן חלק בלתי נפרד מחייו.

עכשיו עסאף יוצא לרמאללה. פתאום, כשהוא כוכב בסדר גודל בינלאומי, המחסומים שליוו קודם את חייו נעלמו. הוא כבר לא סתם ילד בן 23 מעזה. פתאום הוא יכול להיכנס לגדה, ואפילו הוריו קיבלו אישור כניסה. פתאום הוא לא צריך להיות מקרה הומניטרי דחוף, כדורגלן או סוחר בכיר. פלסטינים אחרים בעזה, שלא התמזל מזלם וזכו בערב-איידול, לא יוכלו לשמוע אותו שר בגדה. הם יישארו בעזה, יחכו לרגע המזל שלהם.

פורסם בקטגוריה מעבר אנשים מעזה, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *