הדבר המדהים הזה שנקרא "ריצה"

שרי בשי, מנכ"ל גישה

שרי בשי, מנכ"ל גישה

שרי בשי, מנכ"ל גישה

בשבוע שעבר פניתי לגולשים ולעמיתי בקהילת הרצים וביקשתי שייפנו למשרד הביטחון כדי שישקול שנית את סירובו לאפשר לרצים מרצועת עזה להגיע למרתון בית לחם, שנערך הבוקר. בקשתם סורבה לראשונה ב-11 באפריל משום שלטענת נציג מתאם פעולות הממשלה בשטחים, לא עמדה בקריטריונים למעבר בין עזה לגדה.

בתגובה נפלאה, עשרות רצים פנו למשרד הביטחון במכתבים נוגעים ללב, שהדגישו את התקווה והתום שאירועי מרתון מגלמים ואת הזדהותם עם בני אדם שמאתגרים את יכולותיהם האנושיות בדבר המדהים הזה שנראה "ריצה". פרסמנו חלק מהתכתבויות אלה, שממלאות אותי גאווה בקהילת הרצים הישראליים.

לצערי, משרד הביטחון סירב לשנות את החלטתו, והיום התקיים מרתון בית לחם ללא נוכחותם של הרצים, והרצה, מרצועת עזה. לדעתי, מדובר בהחמצה של הזדמנות לאפשר משהו פשוט טוב – עבור רצים שהתאמנו חודשים למרתון שבוטל, עבור רצה שאינה יכולה לרוץ בתחרויות בעזה בשל ההגבלות שמטיל השלטון שם על השתתפות נשים, ועבור החברה הישראלית, שנרתמה על רקע אנושי, כדי לנסות לאפשר לשכניה הפלסטינים לרוץ במרתון הפלסטיני היחידי שנותר להם.

בשל החג שחל בשבוע שעבר, עמד לרשותנו רק זמן קצר. בקשות מן הסוג הזה אושרו בעבר על ידי משרד הביטחון, ואני מאמינה שיש לנו סיכוי להצליח בפעם הבאה.

מה אפשר לעשות בינתיים? שמחתי על הדיון הענייני שהתפתח בקרב קהילת הרצים על ספורטאים פלסטיניים ועל מערכת היחסים שלנו עם תושבי רצועת עזה. משמעות הדיון אינה בהכרח הסכמה אלא חילופי דעות כנים ונכונות להקשיב זה לזה. לא מפתיע אותי שאופיים האופטימי, הערכי והתומך של הרצים הישראלים התבטא גם באופן שבו ניהלו את חילוקי הדעות.

אני מזמינה אתכם להמשיך את הדיון, ללמוד עוד על המדיניות כלפי רצועת עזה ולשתף אחרים. הצטרפו לפייסבוק, טוויטר או הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים נוספים.

אני מאוכזבת שסנאא, נאדר וחבריהם לא רצו היום בבית לחם, אבל גאה מאוד ברצים הישראלים שתמכו בבקשתם. בפעם הבא נצליח להביא אותם למרוץ.

ניפגש במסלולי הריצה היפיפיים של ישראל.

פורסם בקטגוריה מעבר אנשים מעזה, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *