בכירים במערכת הביטחון מודים שמדיניות ישראל מונעת צמיחה כלכלית בעזה

תור בתחנת דלק בעזה. 2011.

תור בתחנת דלק בעזה. 2011.

בימים האחרונים חלו כמה התפתחויות מעניינות בנוגע לסגר על עזה, ונראה לנו חשוב להביא כאן סיכום מקוצר שלהן:

ויכוח במערכת הביטחון

בוואלה! דווח כי אלוף פיקוד הדרום, טל רוסו, המליץ לאחרונה "לפתוח את מעברי הגבול לרצועת עזה ולאפשר העברת סחורות ללא הגבלות במטרה למנוע ביקורת בינלאומית וכדי להדוף את הדה-לגיטימציה של ישראל בעולם". בתגובה, בכירים במערכת הביטחון, אמרו שההמלצה "עשויה לרסק את אסטרטגיית הבידול בין עזה לגדה המערבית ולעורר ביקורת ברשות הפלסטינית על אפשרות של צמיחה כלכלית ברצועה".

ראשית, מרתק לגלות שבכירים במערכת הביטחון מסכימים עם "גישה" שמדיניות ישראל מונעת צמיחה כלכלית ברצועה. מעניין כיצד הדבר מתיישב עם הצהרות אחרות של מערכת הביטחון בנושא. שנית, מעניין לא פחות לגלות שבמערכת הביטחון מתקיים ויכוח אמיתי על היעילות של המדיניות הזו.

באותה ידיעה, אגב, דווח על התפתחות נוספת במשא ומתן על ההקלות בסגר. על פי הדיווח, חמאס דורש כי ישראל תפתח את מעברי הגבול נחל עוז וסופה, תגדיל את היקף הסוחרים הנכנסים לישראל ותגדיל את כמות חומרי הבנייה שמותר להכניס לרצועה דרך המעברים הישראלים. במצרים דורשים להרחיב את פעילות מעבר ארז ומעבר כרם שלום "עקב החשש שפתיחת מעבר רפיח תעביר את התלות הפלסטינית בישראל למצרים", מה שמוביל אותנו לידיעה הבאה.

הרס מנהרות

במהלך השבוע דווח כי צבא מצרים יצא במבצע להצפת המנהרות לרצועת עזה. המצרים טענו כי המנהרות שהוצפו נמצאות ממזרח לרפיח ושימשו בעיקר להברחות נשק. כעת מתברר שמאז יום שני השבוע צבא מצרים החל להציף גם מנהרות שמשמשות להעברת חומרי בניין ודלק.

ההשפעה הישירה של המבצע היא עלייה במחירי חומרי הבניין ברצועה. מחירו של טון מלט, שעמד על 380 שקלים לפני ארבעה ימים, עומד היום על 460 שקלים; מחירו של טון חצץ עלה מ-80 שקלים ל-100 שקלים; ומחירו של טון ברזל עלה מ-3,100 שקלים לפני ארבעה ימים ל-3,350 שקלים.

מצרים גם מגבילה כעת את כמות הדלק שעוברת מסיני לעזה, ובעלי תחנות דלק ברצועה חוששים שאם המגמה תימשך בתוך כשבועיים צפוי להיווצר מחסור בדלק בתחנות.

קרוב למחצית מהסחורות שנכנסות לעזה עוברת דרך המנהרות, בסדר גודל של כ-4,300 משאיות בחודש. 3,800 מהן מכניסות חומרי בניין ו-550 נושאות מוצרים שונים, מסיגריות ועד דבקים וצבעים שאסורים לייבוא מישראל. אמנם האיסור על יבוא דלק מישראל הוסר, אך מדי חודש עוברים דרך המנהרות לעזה כ-14.3 מיליון ליטר דיזל ו-8 טון בנזין, משום שהדלק ממצרים זול יותר.

הרחבת מעבר כרם שלום

ובעוד נתיב הסחורות בין עזה למצרים נפגע, בסוכנות הידיעות מע'ן דווח כי האיחוד האירופי יממן הרחבה של מעבר כרם שלום, המעבר הישראלי היחיד שדרכו עוברות סחורות כיום לעזה וממנה. כדאי לציין שכבר דווח בעבר שהאיחוד האירופי מתכנן לממן הרחבה של הצד הפלסטיני של המעבר, וכרגע לא ברור אם מדובר על אותו המימון. מדיווחים אחרים עולה שישראל תאפשר את הכנסת בלוני גז ריקים לרצועה, שנאסרו עד כה, תגדיל ל-125 את מספר המכוניות שמוכנסות מדי שבוע לרצועה ותתקין קו טלפון ואינטרנט חדש בינה לבין עזה.

פורסם בקטגוריה יצוא מעזה, מעבר אנשים לעזה, מעבר אנשים מעזה, פיתוח כלכלי, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות על בכירים במערכת הביטחון מודים שמדיניות ישראל מונעת צמיחה כלכלית בעזה

  1. מאת יוני‏:

    תחנות דלקת הן אמצעי קיימות חשוב

  2. מאת יוני‏:

    תחנות דלק הן אמצעי קיימות חשוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *