איך להגיע מספירת קלוריות להוספת מקומות עבודה

הכנסה והוצאה של סחורות מרצועת עזה ב-2012

הכנסה והוצאה של סחורות מרצועת עזה ב-2012

אנו, כרבים אחרים, פרסמנו בשבוע האחרון מידע וביקורת על מצגת הקווים האדומיםשנחשפה בעקבות מאבק חופש מידע בן שלוש וחצי שנים שערכנו עם משרד הביטחון.

המצגת מיקדה, באופן מובן, את תשומת הלב של אנשים במה שנאסר להכניס לרצועה כתוצאה מההגבלות שהטילה ישראל. אבל השבוע אנחנו רוצים להפנות את תשומת לבכם לאנשים ולמוצרים שיציאתם מרצועת עזה נמנעת בשל המדיניות הנוכחית, שנמצאת בתוקף מאז 2010.

ישראל אולי כבר לא סופרת קלוריות, אבל ההגבלות שנותרו בעינן – על תנועת אנשים וטובין בין הרצועה לבין הגדה המערבית וישראל – ממשיכות לפגוע ביכולתם של אלפי אנשים לעסוק בעבודה יצרנית שמכבדת את בעליה, ובכך לסייע לעצמם ולבני משפחותיהם ולפרנס אותם.

הנה העובדות:

  • מבין 285 המשאיות שיצאו מעזה בשנה האחרונה, רק ל-24 משאיות הותר לנסוע לגדה המערבית, כמחווה לתכנית המזון העולמית ולרשות הפלסטינית. כלומר, אפילו מעט התוצרת מעזה שהגיעה לגדה לא הגיעה לשם כחלק ממסחר של המגזר הפרטי. יצוא למדינות זרות מותר, אך הביקוש והרווחיות נמוכים.
  • מאז תחילת 2012, יצאו מרצועת עזה מדי חודש בממוצע כ-19 משאיות, שהן רק כשני אחוזים מהיצוא החודשי לפני תחילת הסגר. באופן לא מפתיע, תעשיות הייצור והחקלאות אינן יכולות להתאושש בתנאים אלו, ו-28.4% מכוח העבודה של עזה נותר מובטל.
  • בשנה האחרונה (בין הראשון באוקטובר 2011 וה-30 בספטמבר, 2012, כפי שניתן לראות מהאינפוגרפיקה שלמטה), שיעור הטובין הנכנסים לעומת היוצאים עמד על 191:1 (כנמדד במספר משאיות ממוצע מדי חודש), בעוד שב-2005 השיעור עמד על 13:1.
  • ישראל עדיין מגבילה מעבר מעזה לגדה המערבית ולישראל רק ל"מקרים הומניטריים חריגים." כארבעת אלפים יציאות נרשמות במחסום ארז מדי חודש, שהן פחות מאחוז אחד מנפח האנשים שעברו בשנת 2000.

בזמן שנאבקנו כדי לגרום למדינה לשחרר את מצגת הקווים האדומים, ישראל שינתה את מדיניותה ביחס לעזה. חשוב לציין שאין יותר הגבלות על הכנסת מזון לעזה. תודות לכך אנחנו יכולים לעבור לדיון שמעבר לשאלה מה נכנס לעזה ולהציב את המוקד במקום הראוי: במה ומי שיכולים – או, לצורך העניין, לא יכולים – לצאת ממנה.

פורסם בקטגוריה יצוא מעזה, מעבר אנשים מעזה, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *