יום ה': פונים לבוס

אולי זה לא יהיה קל להשיג תשובות, אבל אנחנו בהחלט מתכוונים לנסות. ברק (רויטרס)

אולי זה לא יהיה קל להשיג תשובות, אבל אנחנו בהחלט מתכוונים לנסות. ברק (רויטרס)

את היום האחרון של הקמפיין אנו מקדישים לשר הביטחון, אהוד ברק. ברק הוא אחת מהדמויות המרכזיות בסיפור הזה. הוא השר שאחראי על יישום "מדיניות הבידול", ולכן הוא גם מי שאמור להסביר כיצד המדיניות הזו מתיישבת עם הצהרות הממשלה על החשיבות שבפיתוח כלכלת הרצועה. וחשוב מכל: ברק הוא האיש שבכוחו לאפשר שיווק של תותים מעזה בגדה המערבית.

לא קל להשיג תשובות משר הביטחון. לא רק לנו, אגב, אלא גם לחברי כנסת. שאלו, למשל, את ח"כ דורון אביטל מקדימה מה עלה בגורלה של השאילתה שהוא הגיש בינואר האחרון בנוגע למעבר סטודנטיות מעזה ללימודים בגדה. למרות שמשרד הביטחון היה אמור לענות על השאילתה בתוך 42 יום, במשרד הביטחון לא התרגשו והשיבו רק לאחר ש'גישה' הגיש עתירה לבג"ץ בנושא. אז, באיחור של כחצי שנה, הודיע משרד הביטחון לח"כ אביטל שהוא מסרב לענות משום שהנושא נידון כרגע בבג"ץ. אז אולי זה לא יהיה קל להשיג תשובות, אבל אנחנו בהחלט מתכוונים לנסות. ברק הוא אבן הדומינו האחרונה שנותרה. עם מספיק לחץ, אולי נצליח לשנות את המדיניות הזו.

מה עושים? כרגיל. שולחים את המכתב המצורף (או נוסח משלכם) לכתובת המייל של ברק – ehudb@knesset.gov.il או לפקס בלשכה שלו, שמספרו 02-6496117. אתם יכולים לשלוח פקס בחינם מכאן (לא מבינים איך? הנה מדריך קצר ב-PDF), ומומלץ להתקשר למספר 02-6753223 כדי לוודא שהפקס הגיע ליעדו. זה היום האחרון בקמפיין, כאמור. זאת ההזדמנות האחרונה לשלוח את הקישור הזה לחברים ולעודד אותם לתת עוד מאמץ אחד קטן בשביל שינוי בעל השלכות גדולות. אתם גם מוזמנים לשלוח מיילים ופקסים לאנשים שכבר כתבנו להם במהלך השבוע (אלוף איתן דנגוט, עו"ד רות בר, ח"כ רוני בר-און ועו"ד צבי האוזר). זה בטוח לא יזיק.

המכתב:

לכבוד,
אהוד ברק
שר הביטחון

שלום רב,

אני פונה אליך בבקשה להסיר את האיסור בן חמש השנים על שיווק תותים מרצועת עזה בגדה המערבית. תותים מיוצאים מעזה לאירופה דרך שטח ישראל ונמל אשדוד אחרי שהם נבדקים היטב, וקשה לי להבין מהי המניעה הביטחונית לתת להם להימכר בשווקי הגדה – היכן שהרווח עליהם גדול יותר.

בכדי שהחקלאים ברצועת עזה יספיקו לגדל די תוצרת לקראת עונת התותים, עליהם להתחיל לשתול בתחילת ספטמבר. לא נותר זמן רב, ולכן חשוב שמשרד הביטחון יקבל החלטה בנושא במהירות האפשרית ויודיע על כך לחקלאים.

הממשלה בה אתה חבר הצהירה כבר לפני שנתיים שהיא מחויבת "להרחיב את הפעילות הכלכלית" ברצועת עזה (הודעת ועדת השרים לענייני בטחון לאומי, 20.06.2010). בנוסף, גורמים במערכת הביטחון הצהירו על מחויבותם לפיתוח כלכלי וליצירת "הבדלה בין האוכלוסייה לגורמי הטרור" ברצועה, והדגישו את החשיבות הביטחונית הטמונה בשגשוג בעזה. רק השבוע קבע הבנק העולמי שבשביל צמיחה אמיתית עזה זקוקה למסחר ולשיקום המגזר הפרטי שקרס בשנות הסגר. התותים הם ההזדמנות שלך לסייע לזה לקרות, וכתוצאה מכך לתרום גם ליציבות הביטחונית בדרום ולאמינות של הצהרות הממשלה בעיני אזרחי המדינה ושאר העולם. כולי תקווה שתנצל הזדמנות זו, ותאפשר לתותים להימכר בגדה.

בתודה מראש,
שם:
אימייל:

קישורים:

לדף הקמפיין וצפייה בסרטון
לדף שאלות ותשובות
למי כתבנו אתמול

פורסם בקטגוריה גישה מציגה: תותים במבצע, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על יום ה': פונים לבוס

  1. פינגבאק: תותים במבצע: סיכום ותודות | Gaza Gateway | מידע ופרשנות על המעברים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *