יום ד': פונים למזכיר הממשלה

ממונה על הכנת סדר היום לישיבות הממשלה. צילום: צבי האוזר, CC 3.0

ממונה על הכנת סדר היום לישיבות הממשלה. צילום: צבי האוזר, CC 3.0

האיש שאליו נפנה היום הוא עו"ד צבי האוזר, מזכיר הממשלה. אחד התפקידים שעליהם ממונה האוזר הוא הכנת סדר היום לישיבות הממשלה. ובכן, אם אתמול ניסינו לגרום לוועדת חוץ וביטחון לדבר על תותים היום ננסה לגרום לממשלה לדבר עליהם.

ככל שידוע לנו, הפעם האחרונה שבה הממשלה דנה בנושא ייצוא סחורות מעזה היתה ב-2010. באותה שנה הודיע האוזר על שתי החלטות קבינט שהכריזו על הסרת הסגר האזרחי מעל רצועת עזה ועידוד פיתוח כלכלי של תושביה. מאז אכן יושמו הקלות משמעותיות בסגר אולם האיסור המוחלט על שיווק סחורות לגדה נותר בעינו. אם בממשלה יחליטו לדון בנושא, נעשה צעד ענק קדימה. מספר הפקס של עו"ד האוזר הוא 02-6546717 וכתובת האימייל שלו היא Memshala@pmo.gov.il. כדי לשלוח פקס בחינם היכנסו לאתר הזה (ולהלן מדריך קצר לשימוש באתר).

עד כה הצלחנו לעשות לא מעט רעש. אתמול, למשל, שלחה יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, מכתב לשר הביטחון, אהוד ברק, בנוגע לשיווק תותים מעזה בגדה. מכתב נוסף מח"כ דב חנין אמור להישלח עוד כמה ימים. מחר זה היום האחרון של הקמפיין. עוד דחיפה קלה ונגמר. בואו גם מחר והזמינו חברים.

המכתב:

לכבוד,
עו"ד צבי האוזר
מזכיר הממשלה
שלום רב,

אני פונה אליך בבקשה לקדם דיון בישיבת הממשלה בנוגע לאיסור על שיווק תותים מרצועת עזה בגדה המערבית שנמצא בתוקף כבר חמש שנים. אם הממשלה תחליט להסיר אותו עד סוף אוגוסט, החקלאים בעזה יספיקו לשתול תותים נוספים בזמן ולא יאבדו עוד שנה. מאחר שהממשלה כבר הודיעה כי היא מחויבת "להרחיב את הפעילות הכלכלית" ברצועת עזה (הודעת ועדת השרים לענייני בטחון לאומי, 20.06.2010), ולאור העובדה שתותים מרצועת עזה ממילא עוברים בשטח ישראל בדרך לשיווק באירופה, קשה לי להבין מה הסיבה הביטחונית או המדינית להחלטה לאסור על מכירתם בגדה.

שיווק תותים מעזה בגדה הוא צעד קטן, אך הוא יכול לסייע לתושבים ברצועה להתפרנס בכבוד ולהתחיל לשקם את כלכלתם, ובמקביל ימחיש לאזרח ישראל ולשאר העולם שהממשלה מיישמת את החלטתה מדצמבר 2010 "להביא לשיפור במצבה הכלכלי של האוכלוסייה ברצועת עזה".

בתודה מראש,
שם:
אימייל:

קישורים:

לדף הקמפיין וצפייה בסרטון
לדף שאלות ותשובות
למי כתבנו אתמול

פורסם בקטגוריה גישה מציגה: תותים במבצע, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות על יום ד': פונים למזכיר הממשלה

  1. מאת סימה ששון‏:

    הגיע הזמן לשחרר את הלחץ ולאפשר לאנשים לחיות בכבוד ובאחווה, כל בני האדם נבראו בצלם אלוהים, ולכולם צרכים דומים לבית משפחה ופרנסה הגונה, אפשרו לנו ולהם לחיות בשלווה ובשלום, הגיע זמן הצדק האנושי…לבוא אל האור.

  2. מאת דרור קוסינובסקי‏:

    נראה שחופש הבטוי הוא ערך גמיש מאד,ונדרש ליישום רק כלפי תומכי הטרור הפלשתינאי מהשמאל הקיצוני בישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *