מי כיבה הפעם את האורות בעזה?

היכולת הנוכחית של תחנת הכוח, בנוסף לחשמל שנרכש מישראל וממצרים, מספקים רק 62% מצרכי החשמל של עזה. תחנת הכוח בעזה

היכולת הנוכחית של תחנת הכוח, בנוסף לחשמל שנרכש מישראל וממצרים, מספקים רק 62% מצרכי החשמל של עזה. תחנת הכוח בעזה

אפילו בעיר החוף עזה זהו פברואר גשום וקר. אלא שמאז השבתת תחנת הכוח של עזה ביום שלישי, בשל מחסור בסולר, מלווה החודש הזה בהפסקות חשמל של 12 שעות ביום בממוצע. דלק לגנרטורים אוזל, גם לגנרטורים של בתי החולים, ושאיבת מים וביוב נפגעת אף היא.

מהי הסיבה המיידית למשבר? בתחילת החודש החלו אנשי ביטחון מצריים לעצור תנועת דלקים שבדרכם למנהרות שבין עזה ומצרים, והפחיתו בשליש את אספקת הדלק שהגיעה כך לרצועה קודם לכן.

והסיבה ההיסטורית? ההגבלות הישראליות, שהוטלו החל מ-2007 על אספקת דלק לרצועה דרך המעברים היבשתיים, יצרו מחסור אדיר שגרם לתושבי עזה להסתמך על אספקת הדלק מהמנהרות, סידור בלתי-רשמי שהותיר אותם פגיעים להפרעות באספקת הדלק.

לכך מתווסף גם הפילוג בין פתח לחמאס, שהחליש את המוטיבציה שלהם לעבוד ביחד כדי לחדש הזמנת הדלק – היקר משמעותית – מישראל.

סקירה היסטורית קצרה של האפלות עזה:

ביוני 2006, בעקבות נפילתו בשבי של גלעד שליט בידי לוחמים בעזה, הפציצה ישראל את תחנת הכוח ברצועה וגרמה להרס השנאים שלה, נזק שטרם תוקן באופן מלא. היכולת הנוכחית של תחנת הכוח, בנוסף לחשמל שנרכש מישראל וממצרים, מספקים רק 62% מצרכי החשמל של עזה, שאף פעם לא נענו במלואם.

באוקטובר 2007 הטילה ישראל מגבלות על מעבר סולר לעזה, כולל על הסולר התעשייתי החיוני להפעלתה של תחנת הכוח. אחרי חודשים של מחסור בדלקים ושל הפרעות לאספקת החשמל ולתחבורה, החל שלטון חמאס לייבא דלק לעזה דרך המנהרות עם מצרים, במחירים נמוכים בהרבה. ב-2010, לאחר שהאיחוד האירופי הפסיק לממן את רכישת הסולר עבור תחנת הכוח, החל חמאס לייבא גם סולר ממצרים. אולם מצרים אינה רואה במנהרות נתיב אספקה לגיטימי, ולא הושג כל הסכם רשמי בין עזה למצרים לגבי מקורות אנרגיה, אשר יכלול התחייבות לאספקה.

בהתאם לכך, מצרים מאמינה שביכולתה לסגור את הברז כרצונה. וקיימים שלושה מכשולים לחידוש האספקה מישראל:

ראשית, איננו יודעים אם הרשות הפלסטיניתביקשה לרכוש דלק מישראל עבור עזה. פתח וחמאס מתקוטטים מזה זמן רב על האחריות הכספית לאספקת האנרגיה של עזה, ולא נראה שהסכם הפיוס ביניהם משנה זאת. לא ברור, כמו כן, כמה מהר צרכנים בעזה יוכלו להסתגל מחדש לפערי המחירים: דלק מהמינהרות זול בהרבה מדלק שנרכש מחברות ישראליות. אם חמאס ומצרים לא יצליחו להסכים על החזרת האספקה, יהיה על חמאס והרשות הפלסטינית לשתף פעולה כדי לבקש לרכוש דלק מישראל.

שנית, לא ברור האם ישראל תמשיך להטיל הגבלות על אספקת הדלקים, שהוטלו ב-2007 כאמצעי ענישה כנגד שלטון חמאס. אלו ההגבלות שגרמו להתפתחות בסחר הדלק דרך המינהרות מלכתחילה.

המכשול השלישי הוא מסוף הדלקים. ישראל סגרה מאז 2007 שלושה ממעברי הסחורות של עזה, כולל מסוף הדלקים. המעבר האחרון שנותר, כרם שלום, אינו בנוי להעברת דלק וקיבולתו מוגבלת.

ניתן להתגבר על כל אחד מהמכשולים הללו: ההנהגה הפלסטינית יכולה לשים בצד את הסכסוכים הפנימיים וישראל יכולה לפתוח מעברים ולבטל הגבלות על מעבר דלקים. השאלה היא האם הם יבחרו לעשות זאת, במטרה לעמוד באחריות שלהם ל-1.6 מיליון אנשים בעזה.

פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

4 תגובות על מי כיבה הפעם את האורות בעזה?

  1. פינגבאק: משבר החשמל בעזה: פרפורי הקנרית במכרה הפחם « תיקון עולם

  2. פינגבאק: ראלף ניידר טוען שעזה היא גולאג. זה עוזר למישהו? | Gaza Gateway | מידע ופרשנות על המעברים

  3. מאת יוני‏:

    בישראל אפשר להשיג דלק בזול

  4. מאת יוני‏:

    בישראל עדין אפשר להשיג דלק זול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *