מטרו: העתיד של עזה?

אנשים שמבקרים לראשונה בפריז הולכים בדרך כלל לראות את הלובר או את מגדל אייפל. אחרים מחפשים מסעדות ובתי קפה. מוחמד אבו סל (35), אמן פלסטיני מרצועת עזה, עשה מסע אחר. הוא ביקר בחברות תחבורה צרפתיות ובתחנות המטרו ולמד כיצד נראות מפות מסלולי הרכבות. היתה לו מטרה אחת: מטרו-עזה.

קשה לאמוד כמה מנהרות יש כיום ברצועת עזה. בהשפעה ישירה של שנות הסגר על הרצועה, המנהרות הן חלק בלתי נפרד מהכלכלה בעזה, והן משמשות להברחת נשק, אנשים ומוצרים. אבל אבו סל מדמיין לעזה עתיד שונה. הוא מעוניין להפוך את המנהרות הללו לנתיבי רכבת תת-קרקעית, על מנת לפתור את מצוקת התחבורה ברצועה.

בתערוכה בשם "מטרו בעזה", שמציגה באולם מרכז התרבות הצרפתי בעיר עד ה-17 בינואר, ניתן לראות את הפתרון שמציע אבו סל: שבעה קווי רכבת ו-200 תחנות בשכונות השונות של עזה. אחד מקווי הרכבת המתוכננים אמור לחבר בין סיני לרצועת עזה, וקו אחר – קו מספר אחד – יחבר בין מעבר ארז שבצפון הרצועה למעבר רפיח שבדרומה.

אבו סל אינו מהנדס, הוא רק מציע "פיתרון ויזואלי", כלשונו. מלבד מיפוי התחנות ושירטוט המפה, עיצב אבו סל גם שלטM גדול עבור המטרו, וצילם אותו ב-50 מקומות שונים ברצועה. לדבריו, רבים מהמצולמים לקחו את הרעיון ברצינות. חלקם היו ציניים, אחרים אהבו אותו, אבל "אנשים התחילו לדבר ברצינות על הנושא". לדברי אבו סל, "היו גם כמה שהאמינו שהולכים לבצע את הפרויקט הזה".

מפת התחנות שתכנן אולי לא תתממש לעולם, ואולי שלט ה-M הגדול לא יעטר את שכונות עזה. אבל אבו סל מדבר על עזה כפי שמעטים כיום מוכנים לדבר עליה. הוא מנסה לדמיין עזה אחרת, שפניה לעתיד: "החלום שלי הוא לראות את עזה כמקום שקט, יציב. אבל אני לא רוצה שהאנשים כאן יהיו מסוגלים רק לאכול, לשתות ולישון בשקט, אני רוצה שעזה תהיה מקום של יצירה, מקום פורה, שתורם לסביבתו". וגם אם מדובר עדיין בחלום רחוק, לפחות אבו סל מעז לחלום.

מפת קווי המטרו המתוכנן

עיצוב רכבת המטרו

עיצוב רכבת המטרו

שלט המטרו שאבו סל עיצב

שלט המטרו שאבו סל עיצב

פורסם בקטגוריה מביטים קדימה, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *