צעירי עזה יורים (בלשונם) לכל הכיוונים

לפני כשלושה שבועות, בשקט וללא יחסי ציבור, נפתחה קבוצה חדשה בפייסבוק שכותרתה: "הנוער העזתי מתפרץ", ובה "מניפסט הנוער העזתי" – קריאה אמיצה, כנה, וישירה לזכויות אדם, חופש, חיים נורמאליים, ושלום. לפני שהספקנו להגיד "להתיר את הסגר על עזה", כבר קיבל הדף 8365 לחיצות "לייק". קריאות תמיכה נרשמו בדף הקבוצה מקנדה, איסלנד, איטליה, בלגיה, אנגליה, הולנד, ואפילו מקשמיר, הודו.

כפי שמדווח הגרדיאן, הצעירים מעזה – חמישה בחורים ושלוש בחורות – שעומדים מאחורי הקבוצה והמניפסט מסרבים להזדהות בשמם מחשש לחייהם. הם סטודנטים, חילונים, ולדבריהם אינם מזוהים עם מפלגה פוליטית כלשהי.

החיים בעזה אינם קלים לאף אחד, אך לצעירים דאגות, קשיים, ותסכולים ספציפיים להם: האיסור על יציאה מהרצועה למטרות לימודים בגדה המערבית, האבטלה וחוסר האפשרויות התעסוקתיות, ומה שהצעירים מעידים כרדיפה של השלטון.

מתוך דף הפייסבוק של הקבוצה

מתוך דף הפייסבוק של הקבוצה

נראה כי המניפסט עורר הדים ברחבי העולם לא רק בזכות הקריאה שבו בזכות זכויות אדם, חופש ושלום, אלא בעיקר מכיוון שהצעירים שמאחוריו תרגמו את זעמם ותסכולם לשפה נוקבת, ישירה, ושאינה מבקשת להיות מנומסת או מתנצלת. מתחת לקללות ולשפה הבוטה נחשף כאב גדול. חמאס, ישראל, פת"ח, האו"ם, ארה"ב – אף אחד לא נמלט מלשונם הצולפת של הצעירים. הם לא רוצים לשמוע עוד מילים יפות והבטחות – הם רוצים לצעוק עד שמישהו ישמע אותם: "אנחנו אומרים – מספיק! לא זה העתיד שאנחנו רוצים! אנחנו רוצים להיות חופשיים. אנחנו רוצים להיות מסוגלים לחיות חיים נורמאליים. אנחנו רוצים שלום. זה יותר מידי לבקש?"

לקריאת המניפסט במלואו, לחצו כאן.

פורסם בקטגוריה יצוא מעזה, מעבר אנשים מעזה, סטודנטים מעזה לגדה, פיתוח כלכלי, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על צעירי עזה יורים (בלשונם) לכל הכיוונים

  1. פינגבאק: Tweets that mention Gaza Gateway » צעירי עזה יורים (בלשונם) לכל הכיוונים -- Topsy.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *