קמפיין של איש אחד

לא לעיתים קרובות מזדמן לנו לבשר על הצלחות, אך איימן קוידר בהחלט "עשה את זה!" השבוע. איימן, סטודנט בן 23 מרצועת עזה, עבר דרך חתחתים עד שהצליח, לאחר מאמצים קדחתניים ופנייה לכל מי שהיה מוכן להטות אוזן לסיפורו, להשיג את האישור המיוחל מישראל כדי לצאת מהרצועה ללימודי התואר השני ביישוב סכסוכים (כמה הולם!), באוניברסיטת חאומה בספרד.
ב-3 בנובמבר 2009 קיבל איימן את מכתב הקבלה ללימודיו, ומרגע זה החל מסלול המכשולים שלו בדרך לקבלת אישור מישראל לצאת מעזה. משסירבה הוועדה האזרחית הפלסטינית להעביר את בקשתו למנהלת התיאום והקישור (מת"ק), בתואנה שהמת"ק לא מקבל בקשות מסטודנטים, איימן לא אמר נואש. השלב הבא היה פנייה לעמותת גישה ולשגרירות הספרדית, מפני שישראל מתנה את אישור המעבר בבקשה רשמית ממדינת היעד של הסטודנט ובנכונותם של נציגיה הדיפלומטיים ללוות את הסטודנט ממעבר ארז עד לגשר אלנבי – מנגנון מסורבל שמכביד על הדיפלומטים ומגביל את הסטודנטים.
איימן, שידע מה עולה לרוב בגורלן של בקשות דומות לשלו, פצח במקביל ב"קמפיין" תקשורתי, שהחל בבלוג שלו, נמשך בקבוצת הפייסבוק שהקים, והגיע לשיא בכיכובו באינספור כתבות בעיתונות המקומית והספרדית. כל המאמצים הללו נשאו לבסוף פרי, ואיימן, שכבר הפך לכוכב תקשורת בספרד, קיבל את האישור מישראל לצאת ללימודיו. סיפורו של איימן הסתיים בטוב, אך בעזה עדיין ממתינים קרוב ל-600 צעירים לאישורי יציאה ללימודים בחו"ל. איימן, תשלים את התואר ביישוב סכסוכים ותחזור לכאן מהר! צריכים את כישוריך.
פורסם בקטגוריה מעבר אנשים מעזה, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *