מי זכאי לקבל מחברת

השבוע התהדר משרד החוץ הישראלי כי בחודש האחרון אישרה ישראל העברתה של "כמות גדולה של חומרי לימוד כמחברות, תרמילי גב, כלי כתיבה וספרי לימוד" לרצועת עזה. כך כתב משרד החוץ: "באמצעות המתפ"ש ומת"ק עזה, ישראל עושה מאמצים גדולים לענות על הצרכים ההומניטאריים של רצועת עזה, ועקב כך ההעברה האחרונה התאפשרה לבקשת הארגון [אונר"א]".

מאמצים גדולים מרמזים על קיומם של מכשולים גדולים ואכן, המכשולים הם גדולים. אולם, באופן אירוני,  אלו הם מכשולים שישראל היא שהציבה לעצמה כשהחליטה לאשר רק את העברתן של סחורות שנחוצות לשימור "מינימום הומניטארי". כך, ההעברה האחרונה של חומרי הלימוד "התאפשרה" בעקבות חריגה של ישראל מהכלל הגורף שלה עצמה – מניעה.

בנוסף, מעבר לכך ששנת הלימודים ברצועת עזה נפתחה לפני למעלה מחודשיים וחצי, הרי שהמוצרים הבסיסיים שישראל התירה עתה את כניסתם מיועדים אך ורק לבתי הספר שמופעלים ע"י אונר"א, אשר מהווים רק שליש מכלל בתי הספר ברצועה – 221 מתוך 640 בתי ספר.

כך, עבור 240,199 תלמידים – יותר ממחצית מהתלמידים ברצועה – אשר לומדים בבתי הספר הממשלתיים והפרטיים, נותר האיסור הישראלי בנוגע להעברת נייר ומוצרי יסוד אחרים ללימודים על כנו, כפי שהיה ב – 29 החודשים האחרונים.

פורסם בקטגוריה מעבר סחורות לעזה, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על מי זכאי לקבל מחברת

  1. פינגבאק: האם זו בשורה טובה שהסיוע לעזה גדל? | Gaza Gateway | מידע ופרשנות על המעברים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *