סוער בעזה

בשבוע החולף הגיעה הסערה הראשונה של החורף לישראל. לצד השמחה על המשקעים הרבים לאחר תקופת בצורת, גרם מזג האוויר גם להצפות ולמפגעים רבים. גם לעזה הגיעו הגשמים החזקים והרוחות העזות אולם תושבי עזה התגלו, שוב, כיותר פגיעים למזג האוויר הסוער.

לסערה קדמו התראות של גופים בינ"ל על תנאי המחיה של תושבים בבתים הרוסים ובאוהלים, על בתי ספר ללא חלונות, וסיוע מיוחד הוקצב להיערכות לחורף. ההתראות ניתנו על סמך חשש מבוסס היטב כי מה שהיה הוא שיהיה: מאז יוני 2007 מסרבת ישראל לאפשר מעבר חומרי גלם לרצועת עזה, גם כאלו שנדרשים בדחיפות לשיקום הנזקים הכבדים מהמלחמה כמו גם לשיקום ולשדרוג התשתיות ההומניטאריות. מערכת החשמל זקוקה בדחיפות למאות סוגי פריטים אשר חסרים כליל במלאי או מצויים בו בכמות מינימלית, פריטים שממתינים בגדה המערבית ובישראל שזו האחרונה תתיר את מעברם לעזה.

נידאל טומאן, מהנדס ומנהל פרויקטים בחברת הפצת החשמל של עזה (GEDCo): "קנינו מהשוק המקומי כל ציוד שיכולנו להשיג, דברים שאינם מתאימים לקריטריונים של המערכת רק כדי שיוכלו לפחות לשמש כטלאי לפגיעות, כדי שנוכל לספק לאנשים חשמל בינתיים".

ואכן, כשהחלה הסערה, לא יכלו התשתיות בעזה לתפקד כנדרש – 150 אלף – 200 אלף בני אדם ביו בנקודת זמן אחת ללא חשמל בעקבות הרוחות העזות. חברת הפצת החשמל של עזה  התריעה, שוב, כי ללא חלקי חילוף וחומרי גלם, נמצאת כל מערכת החשמל בעזה בסכנת קריסה.

פורסם בקטגוריה תשתיות בעזה, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *