משאית במעבר כרם שלום. צילום: גישה
משאית במעבר כרם שלום. צילום: גישה

22 ביוני, 2016. הבוקר אמורה היתה המדינה להשיב לעתירת מועצת המובילים והמסיעים בישראל נגד יישום תוכנית משרד התחבורה להגביל את הנסיעה בכביש 232, אך אתמול, יממה לפני מועד שממילא נקבע לאחר שבית המשפט נענה לבקשת המדינה לדחות בחודש את הגשת כתב התשובה (ומועדים לדיון), ביקשה המדינה שלושים יום נוספים. משמעות הדבר היא שההחלטה על הגבלת התנועה לא נכנסת לתוקף.

בעקבות שנים של תלונות מפי תושבי האזור על הסכנות שנובעות מעומסי התנועה בכביש, שהוא המסלול היחיד לאספקת סחורה לתושבי רצועת עזה ולהפצת תוצרתם, התכוון המשרד לאסור על תנועה בכביש בזמני השיא, שעות הבוקר ואחר הצהריים. בעתירתה לביטול ההחלטה, מועצת המובילים טוענת שיישומה ייצור בעיות בטיחות חדשות ועלול לפגוע בפרנסתם. גישה מבקש להצטרף כידיד בית המשפט, כדי לתאר מהם המחירים שעלולים תושבי רצועת עזה לשלם בשל ההגבלות.

ככל הנראה תשובת המדינה מתעכבת בעקבות חילוקי דעות בין משרד התחבורה למשרד הביטחון. לפני כשבועיים פרסם “הארץ” מכתב ששלח מנכ”ל משרד הביטחון לעמיתו ממשרד התחבורה חודשיים לפני פרסום ההחלטה על הגבלת התנועה ב-232, ובו הוא מעלה שורה של דאגות, בהן שההגבלות יפגעו קשות “בשיקום הרצועה ובמצב ההומניטרי” בה.

בעקבות המחלוקת, הכריז שר הביטחון אז, משה יעלון, כי הורה להקים מעבר סחורות בצפון הרצועה, סמוך למעבר ארז. מעברי סחורות נוספים, לצד עוד פתרונות, חיוניים ללא קשר למצב כביש 232 וסכנותיו, אך גם יכולים להקל על עומסיו.