תשובת המתפ"ש מול הקריטריונים
תשובת המתפ"ש מול הקריטריונים

מתאם פעולות הממשלה בשטחים (מתפ”ש) הודיע כי אין בכוונתו לאפשר לרצים מעזה להשתתף במרתון בית לחם. הנימוק? “כניסה של תושבי הרצועה לשטח מדינת ישראל ומעברם לאיו”ש מתאפשר רק מטעמים הומניטריים חריגים, בדגש על מקרים רפואיים דחופים”.

אלא שהקריטריונים שקבע המתפ”ש למעבר בין עזה לגדה מספרים סיפור אחר. בסעיף 16 לקריטריונים נכתב כי “מעת לעת, בכפוף לקבלת בקשה מפורטת מנציגי הרשות הפלסטינית באיו”ש, ובכפוף לאישור שר הביטחון, מותרת כניסתם של תושבי רצועת עזה לישראל לצורך השתתפות בכנסים או אירועים מיוחדים הנערכים בחסות הרשות הפלסטינית”.

כדאי לשים לב שבקשתם של הרצים לעבור לא נדחתה על רקע ביטחוני. אכן, חלקם כבר קיבלו בעבר אישור לצאת לגדה, לרבות לצורך השתתפות באימוני ריצה. המתפ”ש מסרב לאפשר להם לעבור כי הם לא מקרה הומניטרי חריג מספיק.

בימים האחרונים התגייסו עשרות גולשים, ובהם רצי מרתון ישראלים, וקראו למתפ”ש לאפשר לרצים האלה להגיע למרתון. אנחנו מאמינים שעדיין יש סיכוי לשנות את ההחלטה, ואין לנו הרבה זמן. השתתפות במרתון בית לחם היא הסיכוי היחיד של סנאא אבו-בחית להשתתף במרוץ רשמי, לאחר שבעזה אסר חמאס על השתתפות נשים במרוצים. עזרו לנו ושלחו פקס למתפ”ש. חמש דקות מזמנכם יכולות לשנות.

לשליחת מכתב