11 בנובמבר, 2020. מעבר רפיח בין עזה למצרים נפתח בשבוע שעבר למשך ארבעה ימים, מיום שני, 2 בנובמבר, לתנועת אנשים בשני הכיוונים. זאת הפעם השלישית בלבד שהתאפשרה בו יציאה מהרצועה מאז מרץ השנה, אז נסגר המעבר מחשש להתפשטות מגפת הקורונה. היתה זאת הפעם החמישית מאז שבה הותרה כניסת תושבי עזה.

מצרים מאפשרת יציאה של בעלי דרכונים מצריים או זרים, של חולים עם הפניות לטיפול רפואי ושל תושבים שמחזיקים באשרת כניסה למדינה שלישית. בארבעת הימים שבהם היה המעבר פתוח יצאו מעזה 3,171 אנשים ונכנסו 1,337.

במעבר ארז לאנשים, שבין עזה לישראל, נפח התנועה זעיר. בכל חודש אוקטובר נרשמו במעבר 612 יציאות של פלסטינים מהתנועה, שהם כארבעה אחוז מממוצע היציאות החודשי ב-2019. כמעט כל מעט היוצאים הם חולים ומלוויהם, היוצאים לטיפולים מצילי חיים. מעבר כרם שלום לסחורות פועל כרגיל.

בסוף אוקטובר הודיע משרד הבריאות ברצועה על שינוי בנהלי הבידוד בה. מאז מרץ, כל הנכנסים לרצועה חויבו להיכנס למרכזי בידוד ממשלתיים. כעת מחויבים הנכנסים להראות בדיקת קורונה שנערכה ב-48 השעות לפני כניסתם, או מיד אחריה, אז ישהו בבידוד ביתי עד קבלת התוצאות. רק חולים מאומתים מועברים למרכזי בידוד רשמיים.

החזרה לשגרה ברצועה צמודה לשיטת הרמזור. באזורים שאינם אדומים חוזרים בהדרגה למוסדות הלימוד, שם מחלקים את התלמידים לקבוצות קטנות יותר. לפי פרסומי משרד הבריאות בעזה, זה למעלה משבוע שבכל יום מתגלים למעלה מ-200 מקרים חדשים של חולים, כשאחוז הבדיקות שמתגלות כחיוביות עומד על כעשרה אחוז מסך הבדיקות. ביום שני השבוע נמנו ברצועה 3,052 חולים פעילים. בסך הכל התגלו בעזה 9,231 מקרים מאז החלו הבדיקות, במרץ.