בימים שלאחר ההסלמה במאי 2021, חברי וחברות צוות “גישה” השתתפו במספר אירועים פומביים ופגישות בהם הדגישו את חובתה של ישראל לאפשר תנועה אל הרצועה וממנה, במיוחד בתקופה זו בה הצורך אקוטי. ב-20 במאי, מנכ”לית ארגון גישה תניה הרי, השתתפה בסמינר מקוון שערך ארגון “שוברים שתיקה” בפני למעלה מאלף משתתפים. בדברי הפתיחה שנשאה, הרי סיפקה מידע על המצב ברצועת עזה ועל החובות של ישראל כלפי תושביה הנובעות מהמשפט הישראלי והבינלאומי בשל הכיבוש המתמשך.

מוחמד עזאיזה, רכז השטח של גישה ברצועת עזה, השתתף בדיון שערך ארגון “Yachad UK” בהשתתפות כ-200 משתתפים. עזאיזה, לצד חברי פאנל מירושלים וממושב נתיב העשרה שבעוטף עזה, שוחח על המציאות של החיים התוך עזה במהלך אחד-עשר ימי הלחימה ולאחר מכן.

ב-24 במאי, מנכ”לית “גישה” השתתפה בפאנל מטעם “Refugees International”, בין היתר לצד אליזבת’ קמפבל, מנהלת משרדי “אונר”א” בעיר וושינגטון בארה”ב. במסגרת הפאנל, הרי הדגישה כי “לא ניתן להפריד בין המצב בעזה לבין מה שקורה בגדה המערבית ובמזרח ירושלים”(28:12),  וכן כי “לישראל יכולת שליטה דמוגרפית על חייהם של פלסטינים… היכן אנשים יוכלו לגור והיכן יוכלו לקיים משפחה” (28:19).

ב-2 ביוני, הרי השתתפה בסמינר מקוון מטעם הארגון “Churches for Middle East Peace”, לצד עמיתים מ”המוקד להגנת הפרט” ו”רבנים למען זכויות האדם”. במסגרת הדיון, הרי העלתה ספקות לגבי השימוש במונח ‘סכסוך’ והדגישה כי “לא מדובר כאן על שני צדדים שווים לסכסוך. לא מדובר כאן בשתי מדינות… בשוויון כוחות. מדובר כאן בעם החי תחת כיבוש” (36:00). הרי התייחסה גם לנרטיב ולמנטליות הנפוצה של “אנחנו נגד הם” ואמרה כי “אף אחד מאיתנו לא יהיה בטוח עד שכולנו נהיה בטוחים” (37:18).

ב-15 ביוני, הרי השתתפה בסמינר מקוון נוסף שנערך על ידי הארגון “Foundation for Middle East Peace” לצד עיסאם יונס, מנכ”ל מרכז “אל-מיזאן לזכויות אדם”. הדיון עסק במנגנון השיקום של עזה. הרי אמרה כי “גם כשאין לחימה, וגם כשהרצועה יורדת מהכותרות הראשיות, עדיין יש מתקפה מתמשכת על הרצועה, בין אם היא פיזית, בצורה של מבצעים צבאיים קטנים יותר… אבל גם דברים כמו אלימות בירוקרטית… ישראל ממש קיבלה החלטה מכוונת לדחוף את עזה אל הקצה” (20:15). הרי הוסיפה כי “ישראל לא רואה עצמה כנושאת בחובות כלפי הרצועה, במיוחד מאז ההתנתקות ב-2005. היא מטילה על הרצועה עונשים קולקטיביים, חוסמת תנועה באופן גורף, והיא עושה את כל זה מבלי לשלם על כך מחיר כלשהו” (22:13).

ב-16 ביוני, בת’ אופנהיים, מנהלת המחלקה הבינלאומית של “גישה”, השתתפה בסמינר מקוון בשם “מדיאלוג לאחריותיות: המאבק ליישום זכויות בישראל/פלסטין” מטעם “המרכז לבריאות ולזכויות האדם” של אוניברסיטת הרווארד. אופנהיים ציינה כי לא ניתן להפריד בין סבב הלחימה האחרון ברצועה ובין 14 שנים של סגר חונק על הרצועה.

רכזת קידום מדיניות וסינגור ב”גישה”, נעה גלילי, השתתפה לאחרונה בפודקאסטים של חד”ש ושל עומדים ביחד, בהם הזכירה לקהל השומעים הישראלי שכל התקדמות חייבת לכלול חופש תנועה וגישה בין הגדה המערבית ורצועת עזה. גלילי ערכה גם תדרוכים עבור שרים, חברי כנסת, ארגונים מקומיים, ארגוני מסחר ובעלי עניין אחרים.

נוסף על כל אלה, חברי וחברות צוות “גישה” העבירו בחודשים האחרונים גם תדרוכים פרטיים לחברי קונגרס אמריקאיים ועוזריהם, לחברים בפרלמנט הבריטי והאירופי ובמוסדות אירופאים אחרים בבריסל, לדיפלומטים בשגרירויות ונציגויות זרות בישראל, וכן לעיתונאים.

נעה גלילי, רכזת קידום מדיניות וסינגור בגישה, בתדרוך לחברת הכנסת נעמה לזימי.
נעה גלילי, רכזת קידום מדיניות וסינגור בגישה, בתדרוך לחברת הכנסת נעמה לזימי.