שמונה שנים נמנע מנסר היתר כניסה לישראל ולגדה המערבית מטעמים בטחוניים, שנעלמו ברגע שארגון ‘גישה’ פנה למערכת הביטחון בעניינו: נסר, פלסטיני בן 52, שייך לקהילה הנוצרית ברצועת עזה. בעבר הוא נהג לנסוע לבית לחם במהלך החגים הנוצריים, אך להבדיל ממאות נוצרים אחרים, נסר לא הצליח במשך שמונה שנים לקבל היתר כניסה לישראל ולגדה המערבית, מבלי שהבין את הסיבה לכך.

בתחילת 2010 בירר נסר את פשר הסירובים באמצעות ארגון זכויות אדם פלסטיני, ונמסר לו כי הוא מסורב מטעמים ביטחוניים. לנסר אין מושג מהם טעמים אלו; הוא מעולם לא נעצר, נחקר או הואשם בדבר מה. כאשר הותר לו להכנס לישראל לרגל החגים – עד שנת 2003 – הוא תמיד הקפיד לחזור לעזה לפני תום תקופת ההיתר. בנוסף, בת זוגו ואֶחיו המתגוררים ברצועת עזה מקבלים היתרים לכניסה לישראל, ואח נוסף שלו מחזיק באזרחות ישראלית ומתגורר ביפו.

בדצמבר 2011 ריכזה הקהילה הנוצרית בעזה רשימה של תושבים המעוניינים לנסוע בחג המולד לחגיגות בבית לחם. הרשימה כללה את נסר ואת שני בניו הקטינים. הבנים קיבלו היתר יציאה, אולם נסר שוב נתקל במענה שלילי.

נוכח הסירוב, פנה ארגון ‘גישה’ בתחילת ינואר במכתב דחוף למת”ק עזה בבקשה להתיר לנסר לצאת מהרצועה עם ילדיו כדי להצטרף לנוצרים החוגגים בבית לחם. באופן פלאי, לא הועלו הפעם כל טענות ביטחוניות נגד נסר וב-9 בינואר נמסר ממת”ק עזה כי נסר רשאי לנסוע לבית לחם לחמישה ימים. נסר קיבל את ההיתר רק לאחר שהסתיימו חגיגות חג המולד, אך לפחות הצליח להיפגש עם אחיו שחי בישראל, אותו לא ראה מזה שמונה שנים.