2 בפברואר, 2020. העותרת, פלסטינית אזרחית ישראל, עברה להתגורר ברצועת עזה עקב נישואיה והיא מתגוררת שם בהתאם לנוהל משפחות חצויות. בתחילת ינואר 2020, ביקשה העותרת להיכנס לישראל עם שלושת ילדיה לרגל חתונת אמהּ בסוף החודש. הקטינים אינם אזרחים ישראלים ולכן דורשת ישראל כי יקבלו היתרים לביקור קצוב קצר, זאת על אף שהם נלווים להורה ישראלי, אשר יכול לכאורה לשהות במדינת אזרחותו ללא כל הגבלה.

מת”ק עזה לא השיב לפניית העותרת עד להתערבות “גישה”, שפנה בשמה במכתב למת”ק ב-20 בינואר, אז נמסר כי “הבקשה טעונה בדיקות נוספות לשם קבלת החלטה, והיא כבר הועברה לבחינת הגורמים הרלוונטיים במסגרת הליך הטיפול”.ב-2 בפברואר, 2020, לאחר שמועד החתונה של האם בישראל נדחה בשבועיים ולא נמסרה לבתה ונכדיה תשובה סופית, הגשנו עתירה בשם העותרת וילדיה בה הודגש כי עיכוב בשל “בדיקות נוספות” אינו סביר כלל ועיקר כאשר הבדיקות הנטענות הם ביחס לשלושה פעוטות – בני שלוש, שנתיים ושנה, בנים לאם אזרחית ישראל.

לאחר שנקבע מועד לדיון דחוף בעתירה, הודיעה הפרקליטות ל”גישה” כי המת”ק ינפיק היתרים לקטינים, אך עמדה על כך שתוגש בקשה חדשה אליה תצורף ההזמנה לחתונה במועד החדש. לאחר שילדי העותרת קיבלו את ההיתרים ונכנסו לישראל, מחקנו את העתירה.