בשנה שעברה סייענו ל-19 תלמידי בית הספר למוזיקה מעזה לצאת למחנה קיץ מוזיקלי בקונסרבטוריום הלאומי הפלסטיני שבאוניברסיטת ביר-זית. השנה הגשנו בקשות יציאה לגדה בשמם של 47 תלמידי בית הספר, כדי שאף הם יוכלו להשתתף במחנה הקיץ.

הילדים, מוזיקאים צעירים בגילאי 16-8 חיכו כל השנה להזדמנות לצאת מגבולות רצועת עזה, חלקם בפעם הראשונה. אולם יום בלבד לפני מועד היציאה המתוכנן נמסר לנו כי במתאם פעולות הממשלה בשטחים (מתפ"ש) הוחלט לאשר יציאה לגדה רק למכסה של 30 תלמידים בלבד. במתפ"ש לא השיבו מדוע הוגבל מספר התלמידים, למרות שכצפוי אין כנגד אף אחד מהם אף טענה ביטחונית, והמורים נאלצו להחליט אלו 17 תלמידים יאלצו להישאר בבית.

בכל זאת, החלטנו לפעול כדי לשנות את ההחלטה. פנינו לגורמי תקשורת ושיתפנו אותם בסיפור, אך מיד לאחר מכן קיבלנו שיחת טלפון נוספת מגורמי הצבא, שבה נמסר כי בקשתם של כל הילדים נדחתה. הסיבה – אי עמידה בקריטריונים. שוב נאלצנו להתקשר לצוות בית הספר, שוב עם בשורות קשות.

עבור הילדים, שנולדו אל תוך מציאות הסגר ומדיניות הבידול, יציאה למחנה קיץ בגדה המערבית הייתה בגדר חלום שמתגשם. רק יום לאחר שמוריהם נאלצו לבחור מי מהם יוכל לצאת, עתה הם גילו שאפילו 30 מהם לא יוכלו להשתתף במחנה הקיץ. כבר חודשים רבים שהם מתאמנים בנגינה לקראת האירוע וכעת היה נדמה כי כל העבודה הקשה ירדה לטמיון.

למחרת, כל מחלקות "גישה" התגייסו במלוא המרץ על מנת להפוך את ההחלטה. המחלקה המשפטית ניסחה מכתב בהול לפרקליטות המדינה בבקשה כי יתערבו אצל רשויות הצבא; המחלקה הציבורית פנתה לאמצעי התקשורת כדי להפיץ את הסיפור; ומנכ"ל ארגון "גישה" שלחה מכתב בנדון לח"כ זהבה גלאון שפנתה ללא שיהוי במכתב לשר הביטחון. לחץ מכל הכיוונים הופעל על רשויות הצבא. פרקליטים, עיתונאים, חברי כנסת ועוזרי שרים; כולם ביקשו לדעת מדוע הצבא לא מוכן לאפשר לכמה ילדים מהרצועה להשתתף במחנה קיץ למוזיקה.

לא חלף זמן רב עד שהתקבלה תשובת הצבא: "הנושא נדון ונבחן בשנית. באופן חריג ולפנים משורת הדין בהתחשב בכך שמדובר בילדים ושכבר נמסר להם אודות השתתפותם במחנה, הוחלט לאפשר מעברם של כלל הילדים להשתתפות במחנה הקיץ באיו"ש". נרגשים ומלאי סיפוק, התקשרנו לבשר לילדי בית הספר את הידיעה המשמחת. כמה ימים לאחר מכן, הילדים כבר יצאו מרצועת עזה לביר-זית, והשתתפו במחנה הקיץ.