17 ביוני, 2014. ארגון גישה מגנה בחריפות כל פעולה שנועדה לפגוע במכוון באזרחים. הדבר נכון לגבי ירי רקטות לכיוון מרכזי אוכלוסייה, כמו גם לגבי חטיפת אזרחים, לא כל שכן קטינים. אזרחים אינם מטרות לגיטימיות ואסור שיהפכו לחלק ממעגל הלחימה. מאותו טעם אסור גם לפגוע באוכלוסייה אזרחית על ידי הגבלות תנועה של אנשים ושל סחורות.

לאחר חטיפת שלושת הצעירים, ובעקבות ירי הרקטות, הורה שר הביטחון, משה יעלון, לצמצם עוד יותר את התנועה במעברים שבין ישראל לרצועת עזה. מכיוון שהמעברים לא פעלו בשישי-שבת, כמדי סוף שבוע, היום, יום שלישי, הוא היום החמישי שבו המעברים סגורים כמעט כליל: התנועה במעבר ארז מתאפשרת רק לחולים ולזרים שיוצאים מעזה, ומעבר כרם שלום פתוח רק להכנסת דלקים. צמחי תבלין שנועדו לייצוא לארה”ב ביום ראשון נותרו במחסן, קבוצת ילדים שאמורה היתה לצאת לקייטנה של מוזיקה ברמאללה נותרה בבית, סוחרים ומעט העומדים בקריטריונים הישראליים המחמירים שהמעבר שלהם אושר, לא יכולים לנוע, כמו גם כל הסחורות החיוניות, שתושבי הרצועה תלויים לחלוטין בישראל כדי שיוכלו לייבאן.

זאת הפעם השמינית מאז מבצע עמוד ענן, מנובמבר 2012, שבה המעברים לרצועה נסגרים בעקבות הסלמה ביטחונית, גם כאשר לא נראה או נטען קשר בין ההחלטה לבין איום ביטחוני על המעברים עצמם. סגירת המעברים שלא כמענה לצורך ביטחוני קונקרטי פירושה פגיעה מכוונת באזרחים ומנוגדת לחוק הבינלאומי. 1.7 מיליון תושבי הרצועה אינם יעד לגיטימי לפגיעה, ואינם צריכים לשלם את מחירן של פעולות שלא הם ביצעו ושעליהן לא היתה להם כל שליטה.